Görünüşü düzeltmenin en iyi yolu, gülmektir.

Logo

 “Görünüşü düzeltmenin en iyi yolu, gülmektir.” özdeyişle ilgili duygu ve düşüncelerinizi açıkladığınız bir konuşma yapınız.

 

Toplum içinde sürekli asık suratlı ve karamsar kişilik özelliğinde sergilenen tavırla herkes iti gelir. Bu tür kişiler toplum tarafından sevilmez ve genellikle dışlanırlar. Bu kişilerin pek dostları olmadığı gibi akrabaları da kendilerinden uzaklaşmıştır. Eğer bir topluluk içine girdiğimiz de yüzümüz hep asık dolaşırsak insanlar bizimle iletişime geçmez ve bir kenarda yalnız kalabiliriz. Bunun nedeni yüz ifademizdeki soğukluğu hissettikleri için bizi sevmezler ve değer vermezler.

 

Görünüşümüz yüzümüzdeki ifadeye göre değişiklik gösterebilir. Örneğin pozitif enerji yayan bir ruh haliyle bir topluma girdiğimiz de aynı şekilde ağırlanma şansına sahip oluruz. Ama eğer yüz ifademiz somurtkan ve soğuk ise o zaman da görüntümüz ne kadar etkileyici olursa olsun çevremizdekileri olumsuz olarak etkiler ve bizimle iletişim kurmalarının önüne bir set çekmiş oluruz.

 

Görünüşümüzün etkili olması için aslında biraz bir tebessüm yeterli olacaktır. Bu şekilde hem kendimizi daha iyi ifade eder hem de daha fazla kendimiz gibi hareket etme fırsatını buluruz. Bunun için elimizden geldiğince güler yüzlü kişiler olmaya özen göstermeliyiz. Üzerimizde ki giysilerimiz en pahalı marklardan bile olsa tebessüm etmediğimiz zaman bizi kimse ciddiye almayacak ve toplumun dışına itilmemize neden olacaktır. Sert olmak, sivri dilli olmak ve asık suratlı olmak bizi asla yüceltmeyeceği gibi insanlar arasında en diplere çekilmemizi sağlar. Bunun için gönlümüzce gülelim, eğlenelim ve çevremizdeki kişileri de mutlu ederek gülmelerine vesile olalım.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER