Güler yüzlü insanlar bizi nasıl etkiler, bizde hangi duyguları uyandırır?

Logo

Güler yüzlü insanlar bizi nasıl etkiler, bizde hangi duyguları uyandırır?

 

Güler yüzlü insanlar çevreleri tarafından her zaman daha fazla sevilirler ve sempatik bulunurlar. Onlarla iletişim kurmakta daha kolay ve keyiflidir. Güler yüzlü insanlar bizim üzerimizde olumlu etkiler bıraktığı için onlara güven duymamız da kolaylaşır. Bununla birlikte arkadaşlık ve kardeşlik ilişkilerimiz güler yüzlü kişilerle daha iyi pekişir ve kendimizi o kişilerin yanında daha mutlu hissederiz.

 

Sürekli somurtan, asık suratlı ve bir tebessüm daha iyi etmeyen kişilerin yanına yaklaşmak ve sohbet etmekten hem sıkılırız hem de kendimizi o kişilerin yanında mutsuz hissederiz. Hâlbuki güler yüzlü insanlar pozitif bir enerjiye sahip oldukları için kendilerindeki o olumlu enerji bize de geçer ve biz de kendimizi enerjik hissedebiliriz. Eskilerden bir söz vardır “bir kahkaha bir tabak pirzolaya denktir” diye. İşte gülmenin aslında ne kadar kıymetli ve paha biçilmez bir şey olduğunu bu söz bize bir nebzede olsun hatırlatıyor.

 

Çevremizdekilere gülümseyerek selam vermek, karşılıklı konuşmalarda gerekli yerlerde tebessüm etmek vb. durumlarda bizimle daha kolay iletişime geçilmesine olanak sağlar. Ancak her yerde yerli yersiz gülmekte pek hoş değildir. Çok fazla gülen ve kahkaha atan kişiler, bulundukları ortamlarda pek ciddiye alınmazlar ve hafif meşrepli olarak kabul edilirler. Bu nedenle her şeyin bir dozu olduğu gibi gülümsemenin de dozunun iyi ayarlanması gerekir. Aksi halde alaya alınabilir veya konuşmalarımız bizi dinleyenler tarafından pek ciddiye alınmayabilir.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER