Hafta sonları vaktinizin ne kadarını televizyon, Genel Ağ, telefon ve bilgisayar başında geçiriyorsunuz?

Logo

Hafta sonları vaktinizin ne kadarını televizyon, Genel Ağ, telefon ve bilgisayar başında geçiriyorsunuz? Bu ürünler icat edilmeseydi hayatınız çok farklı olur muydu? Bu konudaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

 

Hafta sonları genellikle dinlenmek ve sosyal aktivite yapmak için kendime zaman ayırıyorum. Ancak hafta için çok fazla kullanmadığım bilgisayarımda indirdiğim bilgisayar oyunlarını oynamak çok hoşuma gidiyor. Saat olarak belirtecek olursam hafta sonu yaklaşık olarak toplam 4-5 saat bilgisayar başında kalıyorum.

 

Akşam babam eve geldiğinde hep birlikte seçtiğimiz bir filmi izliyoruz. Gün içerisinde de televizyona bakıyorum. Hafta sonu televizyon izlemeye ayırdığım vakit ise yaklaşık 3-4 saat oluyor. Ayrıca yeni bir akıllı telefon aldım. Bu telefonun özelliklerini daha iyi öğrenmek için elimden pek bıraktığım söylenemez. Bu konuda tam bir saat söyleyemeyeceğim ancak genellikle elimde oluyor.

 

Genel anlamda diyebilirim ki, bu teknolojik cihazlarla özellikle hafta sonları çok fazla vakit geçiriyorum. Annem sürekli uyarsa da artık öyle bir alışkanlık olmuş ki onlarsız yaşayamam gibi geliyor. Eğer bu tür icatlar olmasaydı sanırım daha çok canım sıkılabilirdi.

 

Bu teknolojik cihazlar her ne kadar hayatımızı kolaylaştırsa da hastalık derecesinde bunlara bağlı kalmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Ailemizle ve arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçirebiliriz mesela. Annem hep anlatır biz sokakta arkadaşlarımızla çok güzel oyunlar oynardık diye. Ancak günümüzde herkes bireysel olarak takılıyor ve oynadıkları oyunları sanal dünyada yapıyor. Bu da aslında sosyalleşmekten uzaklaşmayı getiriyor. Bu nedenle bu cihazları ihtiyacımız kadar kullanmaya özen göstermeliyiz ve çevremizdekilere daha fazla vakit ayırmalıyız.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER