Ders çalıştığınız sırada bulunduğunuz ortamın nasıl olmasını, çevrenizdekilerin size nasıl davranmasını isterdiniz?

Logo

Ders çalıştığınız sırada bulunduğunuz ortamın nasıl olmasını, çevrenizdekilerin size nasıl davranmasını isterdiniz?

 

Etkili bir şekilde ders çalışmak ve öğrendiklerimizin aklımızda kalması için ders çalışma yöntemlerine ve çalışacağımız ortama dikkat etmeliyiz. Bunun yanı sıra çevremizdeki kişilerin bize her şekilde destek olması önemlidir. Aksi halde verimli bir çalışma gerçekleştirmemiz mümkün olmaz.

 

Ders çalıştığımız zaman bulunduğum ortamın;

  • Düzenli ve temiz olmasını isterim. Çünkü dağınık ve kirli bir yerde ders çalışmak dikkatimi dağıtacağı için okuduklarımı anlamada zorluk çekebilirim. Okuduğum konuları anlamış gibi olsam da kısa süre içinde zihnimden gidebilirler.
  • Ayrıca çalıştığım ortamın sessiz olması verimli bir şekilde ders çalışmak için çok önemli bir unsurdur. Özellik televizyon, radyo ve telefondan gelen müzik ve diğer sesler konsantrasyonumu bozarak ders çalışmamı engeller.
  • Bununla birlikte eğer evde küçük çocuk varsa dikkatimi dağıtacak davranışlarda bulunabilir. Bu durumda aile büyükleri bu küçük çocuklarla daha fazla ilgilemeli ve ders çalıştığım sırada bu tür davranışlara müsaade etmemelidir.
  • Ders çalışmaya başladığımda annemin veya evde bana destek olabilecek diğer büyüklerin takıldığım konularda bana yardım etmeleri de çok iyi olur. Onların tecrübelerinden yararlanarak bazı konuları daha iyi kavramamı sağlar.
YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER