Hangi özelliklere sahip arkadaşınızı sınıf başkanı seçmek istersiniz?

Hangi özelliklere sahip arkadaşınızı sınıf başkanı seçmek istersiniz?

 

Sınıf başkanı seçmek bir sorumluluktur. Sizlerin de sınıf başkanı seçerken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Genellikle sınıf başkanlığı seçimleri öncesi başkan adayları belirlenir ve başkan adayları sınıf içerisinde kısa konuşmalar yaparak sizleri etkilemeye çalışırlar.

 

Ancak sınıf başkanı seçerken çok dikkatli olmamız gerekiyor. Çünkü vereceğimiz oy ile tüm sınıfı yönetecek ve güveneceğimiz birisine verilmiş olması gerekiyor. Bu bakımdan sınıf başkanı adayları içerisinde, oy vereceğiniz adayın güvenilir olması, adil davranması, arkadaşını ciddi anlamda tanıması ve sorunları çok güzel şekilde arayı bularak çözebilmesi gerekiyor. Özellikle sınıf başkanı seçimlerinde oy verdiğiniz kişinin özellikle sınıf ortamında oluşabilecek tartışma ve sorunlarda hakkını savunabilmesi hatta sizin hakkınızı savunabilmesi gerekiyor. En önemlisi de hem kendine hem de sizlere saygılı olması şart.

 

Sınıf başkanı seçimlerinde seçilen başkana herkesin saygı göstermesi gerekiyor. Herkes herkesi sevecek diye bir kural yok. Ancak seçilen başkanın sözlerine uymak veya dinlemek gerekiyor.  Seçilen başkanın kız veya erkek olması önemli değilken, efendiliği ise en fazla dikkat çeken husustur. Bu bakımdan hem sorumluluk alabilecek, hem de saygıda kusur etmeyecek arkadaşlarınızı seçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir