Hayatınızda sizi teselli eden şey nedir?

Logo

Hayatınızda sizi teselli eden şey nedir? Açıklayınız

İnsanlar doğar büyür ve ölürler. Ülkemiz genelinde ortalama bir insan yaşı 75-80 yıl desek geçipyor. Önemli bir ilaç olarak adlandırdığımız zaman hızla akıp gidiyor. Bizler farkına varamıyoruz bu kıymetli hazinenin. Belki azalınca anlayacağız ya da bitince..

Hayat ise bu kısa zamana sığdırdığımız bize bizi unutturan meşguliyetlerin tümü oluyor. Bir tarafta ailemiz oluyor diğer tarafta arkadaşlarımız. Diğer bir tarafta iş. Hepsi ayrı hepsi farklı duygular yaşatıyor insana. Bizler bu kargaşada kendimizi unutuyoruz. Neye nasıl davranacağımızı düşünürken kendimize haksızlık ediyor kendimize nasıl davranmamız gerektiğini unutuyoruz.

 

Mutluluklar hep üst üste gelmiyor. Ne sende nede çevrende ki bir başka kişi de. Ama üzüntü öyle mi ? bir üşüştü mü insanın başına hepsi birden geliyor. Mutluluk çabuk geçiyor üzüntü ise sürdükçe sürüyor. Nasıl yaşamaya karar veremeden bitecek sanırım hayat.

Ama olsun umutlar var. Hem de bizi teselli edecek kadar büyük. Tesellinin kralı olacak kadar çok. Yaşamayı sürdürmek için gerekli diyor bazıları; belki de.. İşin aslı daha farklı diye düşünüyorum. Umut hayatın ta kendisi. Zenginin de umudu mutluluk fakirinde. Mutluluğa ulaşmak istediğimiz yol umut. Kimi parada umar mutluluğu kimi huzurda. Buda seni ilgilendirir karar senin. Sen istediğini düşün ama umut etmeyi bırakma yoksa intihardan farkı kalmaz bunun. Sonraki hayatında bir ölü gibi yaşarsın..

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER