Haziran ayında elektrik faturasının azalması için hangi tasarruf tedbirleri alınmış olabilir?

Haziran ayında elektrik faturasının azalması için hangi tasarruf tedbirlerini almalıyız?

Haziran ayı en uzun günlerin ve en kısa gecelerin yaşandığı bir aydır. Bu nedenle zaten güneş çok geç battığı için güneş ışığından en fazla faydalandığımız günler yaşarız. Yani güneş geç battığı için evimizin ışıklarını daha geç açar ve sokak lambaları da daha az bir süre aydınlatma yapar. Böylece doğal olarak zaten bir tasarruf söz konusudur.

 

Bununla birlikte günlerin uzunluğunda istifade etmek isteyen kişiler evlerinin dışında daha fazla vakit geçirdikleri içinde evlerinde elektrik tüketimleri de azalmıştır. Bununla birlikte haziran ayı tatilin başladığı bir ay olduğu için birçok kişi farklı bölgelere seyahat etmekte ve dolayısıyla elektrik kullanımında bir düşüş sağlanmış olabilir.

 

Bir aile için bu durumu düşünürsek; o ay aile elektrik kullanımında daha dikkatli davranmıştır. Öreğin kullandıkları ampulleri tasarruflu ampullerle değiştirmiş olabilirler. Ayrıca gereksiz yanan tüm lambaları söndürmüşler ve ihtiyaçları dışında hiçbir elektronik aleti kullanmamışlardır.

 

Tüm bunları yaparken tüm aile bireylerini tasarruf tedbirleri hakkında bilgilendirme yapmışlar ve tüm aile fertlerinin özellikle de elektrik tüketimi konusunda hassas ve tutumlu davranmalarını sağlamış olabilirler.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER