Evinizde hangi konularda tasarruf yapıyorsunuz?

Siz, evinizde hangi konularda tasarruf yapıyorsunuz? Anlatınız.

Son günlerde annem sürekli tasarrufun faydalarından bize bahsediyor. Hem aile ekonomisine katkıda bulunmak için hem de israftan kaçınmak için tasarrufun ne kadar önemli olduğunu her fırsatta dile getiriyor.

 

Bende hem sınıfta öğretmenimden öğrendiklerimle hem de annemin bize yaptığı uyarlarla evde daha dikkatli olmaya başladım. Öncelikle bilgisayarımı kullanmadığım zamanlar hemen kapatıyorum. Eğer odamda oturmayacaksam odamın ışığını hemen söndürüyorum. Bazen abim yanlışlık banyonun ışığını açık unutuyor, onu gördüğüm gibi hemen kapatması yönünde uyarıyorum.

 

Ellimi yüzümü yıkarken ve duş alırken fazla su israf etmemeye gayret ediyorum. Bu arada buzdolabının kapısını çok fazla açık tutmamaya da gayret ediyorum. En önemlisi de annemin bana verdiği harçlıkları gereksiz yere harcamayarak birikim yapıyorum. Böylece her zaman param oluyor ve ihtiyacım olduğunda biriktirdiğim paramdan kullanabiliyorum.

 

Özellikle yemek yerken tabağıma yiyemeyeceğimden fazla yemek almıyorum ve böylece tabağımda kalan yemeğin çöpe atılmasını önlemiş oluyorum. Böylece hem ülke ekonomisine hem de ailemin bütçesine katkıda bulunuyorum. Bu nedenle her alanda tasarruf yapılmalı ve yapmayan kişilere de bu konuda örnek olmalıyız diye düşünüyorum.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER