Herhangi bir tiyatro oyununda görev alacak olsaydınız oynayacağınız rolün hangi özellikleri taşımasını isterdiniz? Neden?

Tiyatro gösterilerinde genel olarak fedakar ve anlayışlı babalar ilgimi çekiyor. Bu yüzden herhangi bir tiyatro oyununda görevimin baba rolü olmasını isterdim. Ben de tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi baba rolünü fedakar ve arkadaşça canlandırmak isterdim. Bu rol gerçekten ilgili fazlasıyla çekmeyi başarıyor. Babaların şefkatli ve arkadaşça yaklaşımlarından etkileniyorum. Babamın da bu şekilde yaklaşıyor olması beni hem role hem de baba olmaya isteklendiriyor.

 

Tiyatro oyunlarında sadece kendi çocuklarına babalık yapan ve ilgi gösteren rollerin dışında herhangi bir tanıdığı kişiye de babalık yapan roller de ilgimi çekiyor. Yani herkesin babası olabilecek babacan bir tavra sahip olan kişilere özeniyorum. Bu özentimin sonucunda da rol gereği de olsa bu görevi layıkıyla yerine getireceğimi düşünüyorum. Herkes sevdiği rolü canlandırmalı ve yapabileceği şeyleri üstlenmelidir. Bu yüzden baba ya da babacan tavırdaki kişilerin rolünü üstlenmekten mutluluk duyarım. Haliyle de bu rolleri ilk tercih olarak seçerim. Fakat buna uygun bir görev veya oyuncu bulunmuyorsa baba gibi arkadaşça yaklaşan ve dost olabilen anlayışlı bir oyuncu görevini üstlenmek isterim. Ağabey, dede, amca gibi statüler de olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir