Okulunuzda yapacağınız bir etkinlik için hangi iletişim araçlarıyla duyuru yaparak arkadaşlarınızın katılımını artırabilirsiniz? Söyleyiniz.

Sosyalleşmede İletişimin Gücü

Günümüzde bilişim dünyasının ve sosyal ağların gelişmesi ile dünyadaki her insana ulaşım sağlanmaktadır. Herhangi bir sosyal etkinlik, parti, maç, düğün, sünnet veya duyuru yapılmak istendiğinde, kısa sürede pratik bir şekilde her yere ulaşılmaktadır. Bunun için en yaygın olarak kullanılan yöntem, sosyal ağlardır. Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal ağlarla veya toplu mesajlaşma yöntemini kullanarak, herkese ulaşılabilmektedir. Teknolojinin bu kadar hızlı gelişmesi sayesinde, zaman verimli bir şekilde kullanılmaktadır. Okul gibi toplu yaşam alanlarının olduğu bölgelerde, iletişimin önemi büyüktür. Öğrenci-öğretmen- veli arasında iletişimin sağlıklı bir şekilde kurulabilmesi için duyuru yapılacak yöntem çok önemlidir.

 

Okul Etkinliğinde En Etkili İletişim Araçları

Günümüzde iletişim araçlarının hepsi, ihtiyaç olunan alana göre kullanılmaktadır. Okul ortamında tüm arkadaşlarınıza duyurmak istediğiniz bir etkinlik durumunda, akıllı telefonlarla toplu mesaj atarak veya sosyal ağlardan birini kullanarak, herkese ulaşmak mümkündür. Hatta sosyal ağların birinde etkinlik düzenleyerek, tüm arkadaşlarınıza bildirim gönderecek yapay zekâya sahip teknoloji sayesinde, tek tuşla, yüzlerce kişiye ulaşmak mümkündür. Bunun yerine davetiye, afiş gibi yöntemler kullanılmış olsa, çoğu kişiye ulaşması mümkün olmayacaktır. Günümüz bilişim teknolojisinde, yapacağınız bir duyuru, dünyanın bir ucundaki arkadaşınıza dahi ulaşabileceğinden, interneti kullanmak, en etkili yöntemlerden biridir. Bu yüzden en etkili iletişim araçları arasında, internet ilk sırada yer almaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir