İletişimde elleri kullanmanın faydaları nelerdir?

İletişimde Ellerin Faydaları

Beden dilimiz iletişimde oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Peki ya ellerimizin beden dili içerisinde bulunan konumu, genel olarak beden dili için ne kadar önemli? Ellerimizi çıkardığımız zaman beden dili neredeyse yok denecek kadar aza indirgenmiş olur. Günlük konuşmamızda ellerimiz kendimizi ifade etmemizde bizlere oldukça yardımcı olmaktadır.

 

Kendimizi daha iyi ve güzel ifade edebilmek için ellerimizi kullanmamız, daha doğrusu ellerimizi doğru yerde doğru şekilde kullanmamız oldukça önemlidir. İfade biçimlerinin gündelik yaşamda ve arkadaşlık ilişkilerindeki önemi oldukça önemlidir. Daha güzel ve etkili bir biçimde kendimizi ifade ettikçe çevremizde bizlere duyulan saygıda fikirlerimizin gücü kadar artacaktır. İletişimi güçlendirecek çok önemli olan ellerimiz, kendimizi anlatırken bizlerin ifade gücünü oldukça artırmaktadır. El ile temas etmek bile iletişimimizi inanamayacağımız kadar artırır. Birisiyle samimi bir şekilde selamlaştığımız zaman, iletişimimiz olumlu yönde ilerlemektedir. Olumlu yönde ilerleyen iletişim sayesinde insanları daha güzel tanıyabilecek ve onlara kendimizi daha güzel tanıtabileceğiz.

 

İletişimimizi artırarak yeni insanlar tanıyabilecek her yeni bireyin yeni bir dünya olduğunu keşfedecek ve bu bilincin bizlere getirdiği öz farkındalık sayesinde dünyaya olan bakış açımızı oldukça modern bir seviyeye ulaştırabileceğiz. Bunun üzerine kafa yorarak ve ellerimizin beden dilimizde oldukça önemli olduğunu fark edip kendimizi daha iyi yönlendirebileceğiz. Kendimizi daha iyi yönlendirebilmek de bizleri daha çok mutlu edecek.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER