İnsanın dostlarının olması niçin önemlidir?

Logo

İnsanın dostlarının olması nedenönemlidir?

 

Dost, insanın zor zamanında da yanında olup, bu sıkıntılarımızı atlatmamız için elinden geleni yapıp, her daim iyiliğimizi isteyen kişidir. Dostluk ise; sevgi, saygı, hoşgörü, güven, bağlılık gibi daha birçok güzel duyguyu içinde barındıran iki insanın sahip olduğu en önemli bağlardan biridir.

 

İnsanın hayatta pek çok arkadaşı olabilir ancak çok az kişiyle dosttur. Dostluk büyük bir hazinedir. Çünkü hakiki dost bulmak çok zordur bu yüzden hakiki, gerçek bir dost bulduğumuz zaman değerini bilip, sahip çıkmalıyız dostluğumuza. Azdır belki dostumuz ama en zor zamanımızda onlar vardır yanımızda. En büyük acılarımızı sevinçlerimizi dostlarımızla paylaşırız. Onlarla birlikte ağlar, onlarla birlikte güleriz. Ne zaman bir yardıma ihtiyaç duysak ya da mutluluğumuzu paylaşacak olsak ilk aklımıza dostlarımız gelir. Çünkü dostlarımız bizi çok iyi tanır ve anlar. İyi günümüzde de kötü günümüzde de hep yanımızda olurlar. Hata yaptığımız zamanlarda da yine en güzel şekilde onlar yol gösterirler bize. Kimse yanımızda yokken bile onlar vardır, araya mesafeler girse bile bazen onların varlığı bile bize güç verir.

 

Bizlerde dostlarımızın desteğiyle kendimizi yalnız hissetmeyiz, böylece kendimize olan güvenimiz ve her şeyin üstesinden daha kolay gelebileceğimize olan inancımız artar. Ayrıca dostlarımızın bize gösterdiği dostluk sayesin de biz de kendimizi daha mutlu ve iyi hissederiz. İşte bu yüzden insanın dostları olması önemlidir.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER