İnsanların Doğadan Yararlanma Biçimlerine Örnekler

Yaşadığınız Çevrede İnsanların Doğadan Yararlanma Biçimlerine Örnekler Veriniz.

Doğa ile beraber yaşayan insanların bu şekilde bir ilişki içerisinde olması zorunlu bir durumdur. Aksi halde insanların doğadan yararlanmaması durumunda herhangi bir biçimde varlık göstermesi söz konusu olmamaktadır. İnsanların temel gereksinimlerinin tamamını karşılama konusunda da doğayla işbirliği içerisinde olması kendi yararına olacak olan bir durum olarak ifade edilmektedir. İnsanlığın başlangıcından günümüze kadar bu durumda herhangi bir değişim görülmemektedir.

 

İnsanların temel ihtiyaçları olarak bilinen su, besin, barınma ve ısınma gibi gereksinimlerin doğal kaynaklardan yararlanılması konusunda etkin bir biçimde görülmesi söz konusu olmaktadır. Doğa içerisinde insanların tüm isteklerini karşılamak son derecede memnun olan bir ifade olarak da adlandırılmaktadır. Yaşanılan çevrenin su kaynaklarına yakın olması, tarım ve hayvancılık yapılması noktasında etkin bir bölge olması ve insanlara gerekli olan enerjileri sağlamak adına da etkin bir biçimde yer almaktadır.

 

Enerji ihtiyacını karşılama noktasında da doğal kaynaklardan yararlanmak mümkündür. Yer altı materyallerinin yanı sıra aynı zamanda da su kaynakları ve Güneş de doğanın ortaya koyduğu imkanlar arasında var olmaktadır. Bu yüzden de insanlığın gelişme noktasında en büyük katkıyı sağlaması konusunda da doğal faktörlerin ne kadar etkin olduğu da görülebilecektir. Doğal ögelerin insanların her türlü ihtiyacını herhangi bir konumda karşılama konusunda da etkin olduğu görülerek; en etkin biçimde de kullanılmasıyla da farklı türevleri gösterebilecek biçimde de var olabilmektedir.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER