İnsanlarla iletişim kurmak neden önemlidir?

İnsanlarla İletişim Kurmanın Önemi

İnsanlar ile iletişim kurmak önemlidir çünkü: İletişim teknikleri sayesinde kendini daha net anlatabilirsin. İletişim tarih boyunca yaşamdaki en büyük olgu olarak da kabul edilebilir. Bunun nedeni iletişim sayesinde insanlar birbirlerine daha yakın veya daha uzak hissetmesidir. İletişim sayesinde ülkeler kurulur, iletişim sayesinde savaşlar başlar, iletişim sayesinde hayatlar birleşir ve gene iletişim sayesinde hayatlar bitebilir.

 

İletişim kurmadan kendimizi ifade edemez, karşı tarafa aktaramayız. İletişim kurmadan içine kapanmak sadece kişinin kendisine zarar vermesidir. Kişi iletişimden uzaklaştıkça kendini kötü hisseder. İletişim sadece sözel olmak zorunda değildir. İletişim birlikte bir aktivite yapmak da olabilir. Birlikten sosyalleşirken de birlikte olan insanlar arasında iletişim kabiliyetleri artmaktadır. Yani iletişim olmazsa hayat gerçekten çok anlamsız bir yere dönüşebilir. İşte tam da bu yüzden iletişimi hayatımızın odak noktası haline getirmeliyiz. İletişim yoksa hayat gerçekten oldukça sıkıcı ve rutine bağlamış bir şekilde geçer.

 

İnsanlar ile iletişim kurmak kadar önemli olan bir diğer şey ise kitaplar ile iletişim kurabilmektir. İletişim insanlar ile olduğunda, onların bilgi birikimlerinden faydalanıp kendimize yeni bir şeyler katabiliriz. İletişimimiz doğrultusunda kendi belleğimizde bulunan bilgileri de karşı tarafa aktarabilir ve bu sayede insanlara da birkaç şey katmış oluruz. İşte tam olarak da bu yüzden iletişime geçmek hayatımızın en önemli olgularındandır.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER