İnterneti hangi amaçlar için kullanıyorsunuz?

İnterneti hangi amaçlar için kullanıyorsunuz?

İnterneti araştırma yapmak, mail göndermek , alışveriş yapmak, gazete okumak, müzik dinlemek ve sosyal medya için kullanıyorum.

Her saat başı gündemin değiştiği ülkemizdeki gelişmeleri ve dünyadaki gelişmeleri takip etmek, güncel konulardan anında haberdar olmak için internetten gazetelere haber sitelerine kolayca ulaşıpgündemden haberdar olabiliyorum. İşimle ilgili veya sosyal hayatımla ilgili belge, evrak göndermem gerektiğinde mail ile bunları gönderebiliyorum.

 

Bir şey almak isteğimde internet üzerinden alışveriş sitelerinden araştırma yapıp fiyat karşılaştırması yapıp ona göre alıyorum. Tatil için ya da iş için yaptığım seyahatlerimde kalacağım oteller ile ilgili hem fiyat araştırmasını hem de oteller ile ilgili müşteri yorumlarını internetten araştırıp öyle seçim yapıyorum. Ulaşım için de uçak bileti otobüs biletini de internet aracılığı ile alıyorum. Sağlıkla ilgili olarak çok sık interneti kullanıyorum. Hastane ve doktorlar ile ilgili araştırma yapıyorum. Youtube üzerinden müzik dinlemek ve film seyretmek için internet vazgeçilmezim oluyor.

Akıllı telefonlarda bulunan navigasyon uygulaması en çok kullandığım uygulamalardan biridir. İnternet bağlantısı ile navigasyon sayesinde bilmediğim bir adres olduğunda çok rahatlıkla navigasyonun yönlendirmesi ile bulabiliyorum. İnstagram, Twitter başta olmak üzere sosyal medya ile de internet sık sık hayatımdadır. Akıllı telefonlara birçok uygulamanın indirilebilmesi sayesinde birçok internet uygulamasına tek dokunuşla ulaşabilmekteyim.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER