İnterneti hangi amaçlar için kullanıyorsunuz?

İnterneti kullanım amaçlarınızı yazınız.

Aslında interneti kullanma mı birçok amacı var bu amaçlardan bir tanesi iletişim. İnternetin bana sağladığı videolu görüşme olanağı sayesinde uzakta bulunan dostlarımı yakınlarımı ve akrabalarımı görüntülü bir şekilde arayabiliyor onlarla ücretsiz bir şekilde konuşabiliyorum. Yeri geldiği zaman ise onlara ücretsiz bir şekilde mesaj gönderebiliyorum. İnternet kullanmanın bir diğer amacı ise eğlence, dozunda bir şekilde yapıldığı zaman herhangi bir zararı olmayacak bir eylemdir.

 

İnterneti asıl kullanma amacım ise eğitim. Eğitimime oldukça yararlı bir şekilde interneti kullanabiliyorum. İnternette bulduğum birçok yerli ve yabancı kaynak sayesinde alabileceğim bilgilerin en üst düzeyini elde edebiliyorum. İngilizcemi internet sayesinde pekiştirebiliyorum. İşte tamda bu yüzden interneti kullanmayı çok iyi bilmem gerekiyor. İnterneti kullanmayı bilmek demek aslında şöyle bir şey; İnterneti kullanırken zaman kavramını iyi ayarlayıp, benim için en önemli şey olan eğitim alanına en çok zamanı ayırabilmek. İşte bu şekilde interneti kullanabilmeyi bildikten sonra, eğitimim için gereken her şeyi yapabiliyor üstüne üstlük bir de eğelenebiliyorum. Hiçbir zaman aklınızdan çıkarmamanız gereken şey internetin asıl amacının kişinin gelişimi için olduğudur.

 

İnternet kişiler kendilerini geliştirebilsinler diye kurulmuştur. Bu amaca göre interneti kullanabilirseniz herhangi bir sıkıntı yaşamadan kendinizi geliştirebilirsiniz. İnternet oldukça önemli bir nimettir. Bu nimetten faydalanmayı iyi bilmek gerekiyor. Zamanınızı iyi ayarlamayı öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir