Kalbini kırdığınız birisiyle barışmak için nasıl bir yol izlerdiniz?

Kalbini kırdığım insan değer verdiğim ve önemsediğim biri ise bu konuda göstereceğim çaba farklı olur.

Çok fazla değer vermediğim ve çok da önemsemediğim birinin kalbini kırmak durumda kalmışsam ve hatalı olduğunu biliyorsam sadece özür dilemekle yetinebilirim.

İnsanların kalbini kırmak ne sebeple olursa olsun hoş bir davranış değildir.

Karşımızdaki insan kalbinin kırılacağını bile bile belli hareketlerde bulunuyorsa burada aslında yapacak pek bir şey yoktur.

Ama kalbini kırdığım insanın kırgınlığı ve üzgünlüğü beni ruhen rahatsız edecek bir duygu olduğundan haklı yâda haksız olduğum tüm durumlarda karşımdaki insanın gönlünü almak isterim.

Anlaşmanın yolu konuşmaktan geçer. Bu yüzden kalbini kırdığım kişiyle öncelikle bir konuşma yapmak isterim ne sebeple kalbini kırdığım durumu ikimizin de doğru anlayıp anlamadığını bildiğim de sebeplerimi ona açıklamam daha kolay olacaktır. Karşılıklı konuşmamız içerisinde hatalarımızı, kusurlarımızı tespit ederek bir daha bu hareketlerde bulunmazsak kırılmayacağımız noktasında birleşebiliriz.

Ancak bu gerekli konuşmayı gerçekleştirmediğimde kalbini kırdığım insanın gönlünü almam mümkün olmayacaktır.

Örneğin sabah kalkıp okula geldiğimde akşam ödevimi yetiştiremediğim için üzgün ve sinirli olabilirim. Arkadaşımın yaptığı şakaya tepki vermeyerek ya da bunun komik olmadığını söyleyerek onun kalbini kırabilirim. Arkadaşımın küsüp gitmesine müsaade etmek yerine neden o gün içerisinde mutsuz olduğumu ona açıklayarak kalp kırıklığının önüne geçebilirim.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER