Kendinizi tanıtan ve yeteneklerinizi ortaya çıkması için neler yapmanız gerektiğini anlatan bir sunu

Kendinizi tanıtan ve yeteneklerinizi ortaya çıkması için neler yapmanız gerektiğini anlatan bir sunum hazırlayınız.

 

Hayatımız boyunca eğitimimiz için çabalarız. Hep en iyi yerlere gelmek isteriz. Her bireyin farklı yetenekleri ve becerileri vardır. Bu yeteneklerini geliştirmek kişinin kendi elindedir. Yeteneklere örnek olarak; tasarımcı, (moda, grafik,) , el sanatları (takı, ) mimar  gibi meslek gruplarının sahip olunabilmesi içinde kişide bir beceri olması gerekir.

 

Örneğin bir tasarımcı olmak istiyorsanız güzel sanatlar fakültesi, okuyabilir ya da tasarımla alakalı kurslara giderek kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu alanda da oldukça senek vardır. Moda tasarımcısı olup, kıyafet tasarlayabilir ve kendi butiğinizi açabilirsiniz. Grafik tasarımcı olarak, çizimler yapıp insanlara davetiyeden süs eşyalarına kadar her şeyi yapabilir ve bunları satabilirsiniz. Her kişinin yeteneği olmayabilir. Mesela el sanatları grubunda takı tasarımları yapmak oldukça zahmetli ve yetenek isteyen bir iştir. Bu alanda da gerekli kurslara giderek, bir belge alınabilir ve kendi takılarımızı tasarlayıp satabiliriz.  Son zamanların en popüler mesleklerinden biri olan moda tasarımcılığıdır. Özel çizim programlarıyla model kıyafeti tasarlayıp dikimini gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle kişiye özel tasarımlarda çok fazla fayda sağlamaktadır.

 

Yeteneklerin ortaya çıkması kişiye bağlıdır. Kendisi keşfettiği anda o alanda ilerlemelidir. Çünkü; birey sevdiği ve yapabildiği işte mutludur. Elbette bu alanda bu şekilde başarılı olur. Doğru araştırmalar ve ilerlemeler ile sevilen alanda başarılı olunabilir.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER