Paragrafın sizde uyandırdığı düşünceleri anlatan bir yazı yazınız.

Paragrafın sizde uyandırdığı düşünceleri anlatan bir yazı yazınız.

Paragraf: Bir şey yap… Güzel olsun çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle Dilin mi dönmüyor? Güzel bir şey gör veya beceremezmişsin Öyleyse güzel bir şeye başla ama hep güzel şeyler olsun.

 

Hayatta herkesin bir amacı ve hayali olmalıdır. İnsan kendisini geliştiren bir birey olmalıdır. Bu şekilde  hem kendisine hem de çevresindeki kişilere fayda sağlamış  olur.

 

Bu paragrafta da bir şeylerin yapılması gerektiğinden bahsedilmiş.  Ama yapılan şeyinde güzel olmasını vurgulamış. Eğer yapmaya becerin yoksa bunları kelimelere dök diyerek itamda bulunulmuş.  Kelimelerde güzellikler yapılacağını ve bunun imkânsız olmadığını belirtmiştir. Her şeyin kişinin kendi içinde olduğunu söylemiştir. İnsanlar çevresine nasıl bakarsa o şekilde yansıtır.

 

Örneğin; bir iş yapıldığı zaman, işin herkese belgelendirilmesi gerekir. Öncelikle kendi yaptığımız şeyleri beğenmemiz sonra çevremize sunmamız lazım. En önemli durum ise kendimize güvenmemiz gerekir.  Böylelikle ortaya çıkanlar daha kusursuz olacaktır.

 

Hayatta illaki bir şeyler yapmak istiyorsan içerisinde güzellikler olsun. Yapamam demek pes etmek demektir. Güzel şeyler söylemekte kişinin iç dünyasıyla alakalıdır. Kimisi dile dökemez kimisi döker. Eğer dökemiyorsan da Onu gör güzel gözlerle bakmasını bil. Zarar verme. En basitinden doğa; doğayı sev , güzelliklerini gör ama  ziyan olmasına izin verme. Ben hiçbir şey yapamam mı diyorsun? O halde kendini keşfet. Güzellik yok diyorsan sen başlat.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER