Kendinizi tehlikede hissettiğiniz bir durum yaşadınız mı?

Kendinizi tehlikede hissettiğiniz bir durum yaşadınız mı? Kimlerden yardım istediniz? Anlatınız.

 

Kendimi en fazla tehdit altında hissettiğim bir durumu bundan 2-3 yıl önce yaşadım. Tatil için ailemle birlikte Edirne’ye gitmiştik. Babaannemde kalıyorduk. Bir gün babam ve abimle televizyon seyrederken oturduğum kanepenin hareket ettiğini fark ettim. İlk önce abimin koltuğu ittiğini zannettim ancak babamın birdenbire ayağa kalkıp “deprem oluyor çocuklar” demesiyle evde bir panik havası yaşandı.

 

Bu sırada ne yapacağımı bilemediğim için hemen babamın yanına koştum. Babam bizi yanına alarak kapı pervazlarının altında durmamızı söyledi. Deprem çok kısa sürmüştü ama bana çok uzun bir zaman gibi geldi. Neyse ki sallanma kesildi ama lambaların ve evdeki eşyaların hızlıca hareket etmesi beni oldukça korkuttu diyebilirim.

 

Bu olaydan sonra sık sık rüyamda deprem olduğunu görmeye başladım. Hatta bir gece öyle korkmuştum ki önce abimin yanına giderek yardım istedim. Abim hemen annemi odamıza çağırdı ve annem, bunun sadece rüya olduğunu ve korkmamam gerektiği söyledi. Ancak rüyam öyle gerçekçiydi ki korkmamak imkansızdı.

 

O gece annemin benim yanımda yatmasını istedim. Yoksa tekrar uykuya dalamayacaktım. Neyse ki o günden sonra böyle rüyalar bir daha görmedim. Ama deprem gerçekten çok korkutucu bir şey. Bir daha böyle bir tecrübe yaşamak hiç istemiyorum. İnşallah çok büyük depremler olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir