Komşularınızla ilişkilerinizi geliştirmek için neler yapabilirsiniz?

Hemen hemen her şey bir “merhaba” ile başlar. Komşularımız ile iletişimde bir merhaba yada sabahları denk geldiğimizde bir günaydın veyahut akşamları iyi akşamlar “komşu” diyerek ilişkilerimize başlayabiliriz. Sonrası olacağı varsa zaten kendiliğinden gelir.

 

Merhabalar sonrası komşunuzda sizinle iletişim kurmak istiyorsa bir şekilde karşılık verecektir. Sonrasında akşam eve çay içmeye davet etmeler, birlikte maç izleme, film izleme, keyifli bir akşam yemeği yemeğe kadar ilerleyebilir. Bayramlarda yada özel günlerde karşılıklı ziyaretler olabilir. Hafta sonları biz Türlerin vazgeçilmezi mangal yakmaya kadar muhabbeti ilerletebiliriz. Mesela tatile yada memleketimize gittiğimizde oradan küçük bir hediye almak hoş bir fikir olabilir

 

Eğer çocuklarımız varsa ve yaş olarak akran iseler çocukların arkadaşlıklarından daha iyi bir ilişki doğabilir. Çocukların birlikte oynamaları için parka gitmeler, ders çalışmaları için misafirliklere gelmeler olabilir. Ramazan ayında iftar daveti, aşure ayında bir tabak aşure götürmek olabilir. Kendi evimizde yöresel bir yemek yaptığımızda bir tabak da komşuya götürmek aradaki ilişkiyi geliştirmek için yapılacak eylemlerden biri olabilir.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER