Kozmetik ürünlerin terlemeyi nasıl önlediğini, bunların sağlığımıza ne gibi zararlarının olabileceğini araştırınız.

Günlük yaşantımızda çoğumuzun özellikle koltuk altında terlemeyi önlemek amacıyla kullandığı kozmetik ürünlerin terlemeyi nasıl önlediğini, bunların sağlığımıza ne gibi zararlarının olabileceğini araştırınız.

 

Vücutta meydana gelen enerji, çevre de göz önüne alındığında değişime uğrar. Bu enerjinin çevrimi kinetik enerjinin potansiyel enerjiye çevrimi ile bilinmektedir. Bunun yanında ısı enerjisi de olabilir ki bu duruda kişi terler. Çok sıcak olmadığı durumlar da olsa vücutta var olan enerji değişimi vücudun terle rahatlamasına neden olmaktadır. Vücudun ısı dengesinin sağlanması terleme ile mümkündür. Terle atılan kısım ise aslında toksinlerdir. Bu yüzden terlemek kişi için önemlidir. Terle atılan bu toksinler vücudun ferahlamasını da sağlamaktadır. Sağlıklı insanlarda gözlenen bu durum,  sosyal hayatın olumsuz etkilenmesine neden olabilmektedir. Bu yüzden de kişiler ter önleyici ya da ter kokusunu bastırıcı ürünler kullanır. Bu ürünler kişilerin terlemesini engellerken toksinlerin atılmasını da engeller.

 

Sosyal hayat olumlu etkilenirken, fizyolojik olarak farklılıkların gözlenmesi de olasıdır. Sağlıklı bir şekilde terlemenin engellenmesi değil ter kokusunun engellenmesi gerekmektedir. Bu da ancak sürekli olarak kişisel bakıma dikkat edilmesi ile gerçekleşir. Kişiler bakımlarına dikkat ettikleri takdirde herhangi bir problem yaşanmaz. Bu yüzden vücuda uygulanan kimyasal içerikte neler olduğunu bilmeyiz. İşte bu durumdan dolayı, terlemeyi önlemek yerine kokuyu önlemek daha mantıklı olacaktır. Sıklıkla kıyafet değiştirmekte bu süreci olumlu etkilemektedir.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER