Kullandığınız Veya Çevrenizde Kullanılan Nanoteknoloji Ürünleri İle İlgili Bir Araştırma

Logo

Günümüzde Nano Malzemeler İle Üretilmiş Çok Sayıda Ürün Kullanılmaktadır. Kullandığınız Veya Çevrenizde Kullanılan Nanoteknoloji Ürünleri İle İlgili Bir Araştırma Yapıp İsimlerini Aşağıya Yazınız.

 

Teknoloji hiç durmadan hızla gelişiyor ve gün geçmiyor ki yeni bir teknolojik buluş ile karşılaşmayalım. Bunlardan biri de nonoteknolojidir. Kökeni Yunancadan gelen nano kelimesi günümüzde teknoloji deyince akla gelmektedir. Günümüzün en çok bilinen konularından biri olan nanoteknoloji, birçok yeni teknolojik ürün için üretimde kullanılıyor. Bir ölçü birimi olarak da kullanılan nano kelimesi en küçük anlamına geliyor. Yani teknolojide de en küçük teknikler anlamına geliyor. Neredeyse milyarda bir anlamına gelen bu değer sayesinde üretilen teknolojiler akla gelmeyecek kadar birçok fazla sistemde yer alıyor.

 

Özellikle günümüzde bilgisayarlar ve telefonlar için kullanılan en küçük parçalar nanoteknoloji sayesinde üretilmektedir. Çağımızın en geniş çağlı tekniği olarak,

  • Kozmetik sektöründe güneş kremleri
  • Kendi kendini temizleyen camlar
  • Dezenfektan ürünler ve deterjanlar
  • Sağlık ürünleri ve medikal ürünler
  • Yapay zeka kullanılarak yapılan robotlarda

 

Sayılabilecek birçok fazla ürün nanoteknoloji sayesinde gelişmiş şekillerde üretilmektedir. Bu ürünler yapılan araştırmalar ve çalışmalar sayesinde daha da artarken, ilerleyen zamanlarda hastalıkların iyileştirilmesi için de kullanılacak ürünlerde görülebilecektir. Bu şekilde yapılan teknolojiler sayesinde insanoğlunun erişemeyeceği bir alanda kalmayacak sanırım.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER