Milli birlik ve beraberliğimizin bizlere neler kazandırdığını araştırınız.

Millî birlik ve beraberliğimizin bizlere neler kazandırdığını araştırınız. Araştırma sonuçlarını aşağıdaki boş alana yazınız. Öğrendiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.

 

Milli birlik, insanları belli çıkarlar etrafında birleştiren, kişilerin kendilerine ve mensup oldukları millete karşı öz güvenin kazanıldığı bir duygudur. Başta Atatürk olmak üzere bir çok devlet başkanı Türkiye’nin daha da iyi yerlere gelmesi için milli birlik ve beraberlik duygusunun çok önemli olduğunu vurgulamışlardır.

 

Atatürk Cumhuriyetin ilanında, bunun bilincinde olarak bir milletin başarısının, milli beraberlik düşüncesiyle aynı hedefe yönlendirilmeyle mümkün olacağını söylemiştir. Ayrıca Kurtuluş Savaşında elde edilen başarının da hep bu milli birlik ve beraberlik ruhunun bir neticesi olduğunu söylemiştir.

 

Milli birlik ve beraberlik içinde olan milletler her türlü zorlukla baş edebilir, her türlüğü zorluğu yenebilir ve yine milli birlik ve beraberlik sayesinde bağımsız olarak yaşayabilir. Bağımsızlığımız korumamızın tek sebebi ancak milli birlik ve beraberlik içinde olmaktır. Aksi halde düşmanlara karşı koyamaz, ülkemizi koruyamaz ve yıkılıp gideriz.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER