Okul İdarecilerinizin Sınıfınızla ya da Okulunuzla İlgili Alınacak Herhangi Bir Kararda Sizin Düşüncelerinizi Sormalarını İster Misiniz?

Okul İdarecilerinizin Sınıfınızla ya da Okulunuzla İlgili Alınacak Herhangi Bir Kararda Sizin Düşüncelerinizi Sormalarını İster Misiniz? Neden?

Okul, öğrencilik dönemlerinde adeta bir ev gibi ait olduğumuz, aile üyeleri gibi kaynaştığımız alanlar arasında yer almaktadır. Çocuklar, aileden eğitim ve öğretim gördükten sonra okul hayatına atılmakta ve uzun süre eğitim almaktadırlar. Öğrencilik dönemleri, bu noktada oldukça önemli olmakla beraber, okul idarecilerinin okul ile ya da doğrudan sınıf ile ilgili alınacak olan kararlarda elbette bizim düşüncelerimizi almasını isteriz. Bunun en büyük sebebi, bizim de öğrenci olarak her birimizin okulun birer ferdi olması, okulda müdür kadar vakit geçiriyor olmamız olarak açıklanabilir.

 

Okul idarecileri, okulun düzenini ve refahını sağlamak amacı ile idari görevlere yerleştirilmiş kişilerdir. Okul içerisinde yapılacak ya da doğrudan öğrencileri etkileyecek bir durum ile ilgili çocukların düşüncelerini sormak yapılması gerekenler arasındadır. Bu hem öğrenci idare ilişkilerini gerçekleştiren, hem de çocuğun önemli hissetmesini ve değer gördüğünü hissetmesini sağlayan etmenler arasındadır.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER