Okulumuzda Yürütülen Etkinlikler Nelerdir?

Okullarda çeşitli etkinlikler yürütülmektedir. Sosyal faaliyetler, spor etkinlikleri, yardım etkinlikleri gibi çeşitli etkinlikler bulunmaktadır.

Benim okulumda yürütülen etkinliklerden bazılarını sayıp açıklamak gerekirse, birçok spor etkinliği olduğunu başta belirtmek gerekir. Çok büyük bir spor salonuna sahip okulumda, her sene turnuvalar düzenlenir, çeşitli takımlara öğrenciler alınır. Futbol, voleybol, basketbol gibi klasik sporların yanı sıra hentbol, karate, tenis gibi her okulun sahip olmadığı spor dalları da bulunmaktadır.

Bunun dışında bir vakıf üniversitesinde okuduğum varsayılırsa, genelde çevremde maddi durumu iyi öğrenciler bulunmaktadır. Bu öğrenciler ellerinde olanı paylaşmaktan geri durmadığı için yapılan yardımlar ile, okullara okuma kitapları gönderilmekte, bazı okullar bizim yardımlarımızla restore edilmekte, bazı çocukların hayalleri gerçekleştirilmektedir.

 

Sosyal faaliyetleri sayacak olursak, okunulan bölüme göre bir sürü sosyal faaliyet olduğunu söylemekte fayda vardır. Örneğin ben bir psikoloji öğrencisi olarak, katıldığım topluluklarda öğrencilerin meslek hayatlarında işlerine yarayacak sertifikalar almalarını sağlayan birçok etkinlik düzenlendiğini gördüm. Dışarıda ve içeride olmak üzere, çeşitli branşlarda ün yapmış psikologlar bazen okulumuza, bazen de dışarıdaki herhangi bir mekana taşındı ve bazen belirli ücretler karşılığında onların seminerlerine katılarak sertifikalar aldık. Sadece psikoloji olarak değerlendirmek olmaz. Yeni medya öğrencileri için okulumuza çağırılan çeşitli medyacılar, sunucular ve hatta yönetmenlerin de onlara büyük katkıları olduğunu söylemekte fayda var. Bazılarına bizde katıldık, katılmamızın amacı tamamen eğlenmekti ve son derece eğlendik. Okulumuzdaki çeşitli faaliyetlerin biz öğrencilere insan aklına gelmeyecek kadar şey kattığını unutmamak gerek.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER