Okulunuzdaki ve yakın köylerdeki çocukların kitap okuyabilmesi için bir proje hazırlayınız.

Kütüphanesi olmayan bir köy okulunda öğretmen olarak görev yaptığınızı hayal ediniz. Okulunuzdaki ve yakın köylerdeki çocukların kitap okuyabilmesi için bir proje hazırlayınız. Hazırlayacağınız proje ile ilgili bilgileri aşağıya yazınız.

 

Köy okulunda görev yapmaya başladığım zaman okulumun eksikliklerini belirlemek gerekiyordu. Öğrencilerimin en büyük eksikliği okulumuzda bir kütüphane olmamasıydı. Bir köyde eğitim vermeye ve almaya çalışan bireyler olduğumuz için kendi imkânlarımızla yeterli bir kütüphane kurabilmemiz mümkün değildi. Ama okumak için de bir şeyler yapılması gerekiyordu.

Teknolojinin faydalarından bu konuda yararlanmaya karar verdim.

Minik kalpler adlı proje ile kitap bağış sistemini oluşturup hem kendi okulundaki hem de yakın köylerde ki çocukların okullarındaki kitap eksikliğini kapatmak üzere yola çıktım.

Projenin detayları ise şöyle:

Herkes büyük küçük demeden okuduğu kitabın bir başkasıyla paylaşsın ve bizim okulumuza da kitap gönderimi yapılsın diye her bir öğrencimin bir hikâye yazması konusunda ödev verdim. Hikâyenin başlığı okulumda bir kütüphane olsa idi. Bilgiye ve eğitime hevesli çocuklarımın yazdığı hikâyeleri paylaşmayı bilen insanlarla sosyal medya aracılığı ile paylaşarak okulumuza kitap göndermeleri konusunda rica da bulundum. İlimizde bulunan üniversite ile görüşerek üniversite öğrencilerinden yardım istedim. Yardımsever insanların gönderdiği kitaplar için okulumuzu temizleyip bir kütüphane inşa ettik. Okulumda bir kütüphane olsa hikâyesi böylelikle yaşayan bir hikâyeye dönüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir