Oyuncaklarla Oynamak Sadece Çocukların Mı Hakkıdır? Neden?

Oyuncaklarla oynamak tartışmasız herkesin hakkıdır. Yıllar geçse de, oyuncakları ile oynamayı sürdüren ellerinden bırakamayan onlarca insan vardır. Çocukken edindiği oyuncaklara anlam yükleyen insanoğlu, onu çocuklarına miras bırakmak ister; tabi bunu yaparken de, oyuncaklarından kopamaz.

Sadece kendi oyuncakları için söylemiyorum, insanın daha önce görmediği bütün her şey dikkatini çekmektedir. Örneğin bir genç kız, çocukluğunda sadece bebekler ile oynamışsa, kardeşinin veya herhangi bir yakınının değişik oyuncakları ona ilginç gelecek o da onunla oturup oynamak isteyecektir.

Bir anne çocuğu ile birlikte oyunlar oynayabilir, bu oyunları oyuncaklar vasıtasıyla yapabilir ya da herkesin bildiği normal oyunları oynayabilir. Anneanneler ve dedeler de torunlarının oyuncakları ile yaptığı yemekleri yalandan yiyerek veya içerek, bir şekilde oyuncak oynamaya dahil olurlar.

 

Oyuncaklarla oynamak herkesin tabi ki herkesin hakkıdır, bu kaç yaşında adam ne işi var oyuncaklarla deme hakkını hiç kimse kendinde bulamaz. Çocuğu için oynuyor olabilir, torunu için oynuyor olabilir ya da amacı tamamen eğlenmektir. Parklarda bulunan oyuncaklarla da, evde çocuğuna aldığı oyuncaklarla da oynama hakkına sahiptir.

Çocukluğunu yaşayamamış ya da acılar içinde büyümüş ebeveynler ise, oyuncaklarla oynama hakkına belki kendi çocuklarından daha çok sahiplerdir. Çocukluk mutlaka yaşanmalıdır, her şey normal ise küçük yaşlarda; hayat izin vermemişse, anne baba izin vermemişse ve acılar içinde geçmişse de büyük yaşlarda. Mümkünse küçük yaşlarda fakat değilse mutlaka bir yaşta!

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER