Oyun Ve Oyuncak Konulu Hikaye

Aşağıda verilen boşluğa “oyun ve oyuncak” konulu bir hikaye yazınız.

Arkadaş

Yiğit 7 yaşında bir sürü oyuncağı olan, varlıklı bir ailenin tek çocuğuydu. Annesi babası çalıştığı için ona bakıcısı bakardı. Uzaktan kumandalı arabalara, devasa oyuncaklara, çizgi karakterlerin oyuncaklarına bile sahipti Yiğit. Ama ufak bir sorunu vardı, tek başına oynamaktan sıkılmıştı ve arkadaşa ihtiyacı vardı.

Yiğit bir kardeşe sahip olmadığı için, genellikle odasından çıkmadan tek başına oynardı. Yalnızca yemek yemek, lavaboya gitmek gibi zaruri ihtiyaçlarını karşılayacağında dışarı çıkmaktaydı. Evlerinin geniş bahçesine hava güzel olduğunda çıkardı ama orada da oyun oynayabileceği biri olmadığından, yine yalnız başına oturmak zorundaydı.

Yiğit’in bakıcısı onunla oyun oynamıyordu, yalnızca Yiğit’e uyuma, uyanma saatlerini söylüyor, yemeğini veriyor ve gidiyordu; çünkü onun başka işleri de vardı, temizlik yapmak gibi.

 

Bir gün Yiğit’in evlerinin yanındaki eve bir aile taşındı. İçlerinde Yiğit’le yaşıt bir çocuk bulunmaktaydı. Yiğit’in hiç arkadaşı olmamıştı, annesi babası da tek çocuk olduklarından kuzenleri de yoktu, bu sebeple nasıl arkadaş olunacağını bilmiyordu Yiğit. O çocuğu görünce sadece baktı, yanına gitmedi, o çocuk da onu görmemişti zaten.

1 hafta boyunca Yiğit, normal hayatına devam etti, ne yeni taşınan komşusu ile tanıştı ne de tanışmak istedi. Günlerden bir gün, komşuları Yiğit’i ve ailesini ziyarete geldi. Anne babası yalnızca uyumak için eve uğradıkları için, aralarına çok sonradan katıldılar. Bu arada Yiğit ve komşusu Alican arkadaş oldular. Alican Yiğit’in yanına gelip onunla tanışmıştı ve Yiğit’e onu diğer arkadaşlarıyla da tanıştıracağına söz vermişti. Zaten birkaç ay sonra okula başlayacak olan Yiğit, Alican sayesinde arkadaş edinebilecekti.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER