Piknik yapmak için gittiğiniz bir yerin nasıl olmasını istersiniz?

Logo

Piknik yapmak için gittiğiniz bir yerin nasıl olmasını istersiniz? 

 

Daha çok bahar ve yaz aylarında havaların ısınması ve çiçeklerin açmasıyla piknik yapmaya gitmek isteriz. Çevremizde doğal güzellikler eşliğinde ve yemyeşil bir ormanda yemek yemek ve oyunlar oynamak hepimizin çok hoşuna gider. Büyük şehirlerde yaşayan bizler için piknik alanları biraz kısıtlıysa da yine birçok Belediye halkın kullanımına açtığı piknik alanları bulunmakta. Bu piknik alanları genellikle hafta sonları çok kalabalık oluyor. Bazı alanlarda mangal yapılmasına izin veriliyor ancak birçok piknik alanında ateş yakmak veya mangal yapmak maalesef yasak.

 

Piknik yapmak için gitmek istediğim yere gelince; ben yemyeşil söğüt ağaçlarının altında bir yer hayal ediyorum. Söğüt ağacının dallarına kuracağım salıncakla doyasıya sallanmak ve eğlenme istiyorum. Ayrıca ağaçlık bir bölge olduğu için iki ağacın arasına hamak bağlayarak orada kitap okumakta çok eğlenceli olurdu. Tüm bunlarla birlikte küçük bir nehir veya dere kenarının olması da çok hoşuma gider. Böylece su şırıltıları ve doğadaki kuş sesleri beni çok daha iyi dinlendireceğine inanıyorum. Yeşil ve düz bir alanında olması önemli. Bu alanda yakar top, körebe veya diğer oyunları oynamakta ayrı bir zevk olsa gerek.

 

Şehrin gürültüsünden uzak, temiz bir havaya sahip olan bu tür yerler günümüzde her ne kadar azaldıysa da şehir dışlarında veya civar köylerde bu tür mekânları bulabiliriz. Ülkemiz doğal güzellikler açısından eşsiz bir ülke olduğu için yurdumuzun dört bir köşesinde bu tür etkinlikler yapmamızda kolay olabilir diye düşünüyorum.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER