Sevdiğin bir işi meslek edinirsen hayatında bir gün bile çalışmazsın. vecizede anlatılmak istenen nedir?

Sevdiğin bir işi meslek edinirsen hayatında bir gün bile çalışmazsın. vecizede anlatılmak istenen nedir? Tartışınız.

“Sevdiğin bir işi meslek edinirsen hayatında bir gün bile çalışmazsın” sözü meslek sahibi olmak için henüz karar vermeyenler için oldukça önemli ve dikkate alınması gereken sözdür.

Her birey, hayatını idame ettirebilmek için belirli mesleklere yönelir. Meslek konusunda dönem dönem fikirlerin değişebilmesi mümkündür. Sözde anlatılmak istenen temel nokta, sevilen mesleğin yapılmasının önemidir. Seçilen meslekler eğer sevilen iş üzerine kurulu olmazsa ilerleyen zamanlarda hayatı çok zorlu hale getirebilir. Meslek seçimi yapılırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli noktaların başında bireysel istekler gelir. Bir meslek yapılırken, o alana ilginin duyulup duyulmamasına bağlı olarak alınacak olan sonuçlar da değişkenlik gösterir.

 

Sevdiği İşi Meslek Edinenlerin Farkları Nelerdir?

Meslek olarak sevdiği işi yapanlar, sevmediği işlerde olanlardan çok daha özel konumdadırlar.

 

1-Meslekte İlerlemek

Sevdiği işi meslek edinenler, çalışmayı zorunluluk olarak görmediklerinden dolayı mesleki açıdan ilerlemelerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

 

2-İşe Gitmek Çile Olmaz

İş olarak ilgi alanına göre meslek tercih edenler için her gün işe gitmek bir çile değil, bunun aksine bir zevke dönüşür.

 

3-Çalışmak Yerine Hobi Yapıyormuş Gibi Hissetmek

Sevdiği meslekte olanlar için en önemli ayırt edici özelliklerin başında bir işte değil de daha çok hobilerle uğraşıyormuş gibi hissetmek gelir.

 

4-İşte Başarılı Olmak

“Sevdiğin bir işi meslek edinirsen hayatında bir gün bile çalışmazsın” sözünün en önemli özelliği, sevilen işte bulunmanın başarıyı beraberinde getirmesi olur.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER