Seyahat etmekten hoşlanır mısınız?

Logo

Seyahat etmekten hoşlanır mısınız? Açıklayınız.

 

Evet, seyahat etmekten çok hoşlanırım. Seyahat etmek insanın yeni yerler görmesi, farklı kültürler tanıması, yeni şeyler öğrenmesinde oldukça etkili bir yöntemdir. Bilmediğimiz, görmediğimiz yerleri gezerken oranın tarihi geçmişi, gelenekleri, yaşam tarzı hakkında birçok şey öğreniriz. Bilmediğimiz tatları, yemekleri tatma şansımız olur. “Çok gezen mi, çok okuyan mı bilir?” sözünün bir yanına hak verir tarzda birçok konuda yeni şeyler öğrenmemize yardımcı olur. Yeni yerler görmek benim için her zaman çok eğlenceli ve ilgi çekici olmuştur.

 

Seyahat etmenin insanın kendini geliştirmesine katkıda bulunduğuna inanıyorum. Bir yolculuğa çıktığınızda artık aynı kişi olmazsınız bence. Yol üzerinde durduğunuz bir konaklama tesisi, yol boyunca sürüp giden değişik manzaralar veya bir köy sizi de farklı dünyalara götürmez mi? Burada kimler yaşıyor ya da kimler yaşamış, nasıl bir hayat sürmüşler merak ederim. Kafamda birçok sahne canlanır. Yolda gördüğüm biri hakkında tahminlerde bulunurum. Acaba nereye gidiyor? Bir bekleyeni var mıdır? Gittiği yerde nasıl karşılanacak acaba? Üzgün mü acaba, yoksa mutlu mu? Bu sorular hakkında düşünüp dururken hikâyeler yazarım kafamda.

 

Bir yere seyahat ettiğinizde bir iş için veya turistik amaçlı, mutlaka orada yaşayan insanlar ile diyaloğa girmek gerektiğine inanırım. O yeri tanımak için sadece gezmek, turistik yerlerini görmek yeterli değildir bence. Farklı bir coğrafyanın insanı ile iletişimde bulunmak, onların yaşadıkları yer ve kültürlerini tanımak için gereklidir diye düşünüyorum.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER