Sınıfınızda farklı ülkelerden gelen arkadaşlarınız için bir etkinlik yapmak istiyorsunuz. Bunun için hangi hazırlıklar yapılabilir?

Sınıfınızda farklı ülkelerden gelen arkadaşlarınız için bir etkinlik yapmak istiyorsunuz. Bunun için hangi hazırlıklar yapılabilir? Yazınız.

 

Güzel bir etkinlik hazırlamak zor ama bir o kadar da zevklidir. Yapılacak olan etkinliğin istediğimiz gibi gerçekleşmesi için öncelikle güzelce planlayarak yapmaya başlamak gerekir. Aksi halde karşımıza birçok sorun çıkar. Özellikle de okul dışında yapılacak olan etkinlikler için hem okul yöneticilerinin hem de ailelerin yazılı izinlerinin olması gerekir. Ancak bu şekilde okul zamanı öğrenciler dışarıya çıkabilir.

 

Sınıfımızdaki farklı kültürden gelen arkadaşlarımız için hazırlayacağımız etkinliği önce arkadaşlarımızla konuşarak ortak bir karar almalıyız. Daha sonra bu kararımızı sınıf öğretmenimize söylemliyiz. Öğretmenimiz yapacağımız etkinlik için okul idaresiyle görüşecektir.

 

Gerekli izinler alındıktan sonra yapacağımız etkinliğe göre öğretmenimizden, ailemizden ve çevremizden etkinliğin konusuna göre yardım alabiliriz. Planladığımız etkinliğin duyurusunu yaparak yer ve zaman bilgisini vermeliyiz.

 

Hazırlayacağımız etkinlik için neler yapılacağına dair arkadaşlarımızla sürekli fikir alışverişinde bulunup sorun çıkmaması için dikkatli bir plan hazırlamalıyız. Tüm bunları yaptıktan sonra etkinliğimizi hayat geçirebiliriz.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER