Sınıfta ip atlayan arkadaşınızı uyarmak için neler söylerdiniz?

Sınıfta ip atlayan arkadaşınızı uyarmak için neler söylerdiniz? Yazınız.

Bazı oyunlar kapalı ortamlarda oynanabildiği gibi bazı oyunların sadece açık alanda oynanması gerekir. Böylece çevremizde ki insanlarda bu oyunlardan zarar görmemiş olur. İp atlamakta açık alanda yapılacak bir sportif faaliyet veya oyundur. Bu nedenle evin içinde veya okulda ip atlamak hiç uygun değildir.

 

Eğer sınıfta bir arkadaşımın ip atladığını görürsem ona şunları söylerdim:

“Arkadaşım burası sınıf ve arkadaşlarımızla birlikte kullandığımız ortak alanımızdır. Eğer sen bu şekilde sınıfta ip atlarsan yerlerdeki tozlar havaya yükselir ve hepimiz bu tozlardan olumsuz bir şekilde etkileniriz. Çünkü havaya karışan tozlar nefes alıp verdiğimizde içimize girerek akciğerlerimize zarar verebilir. Ayrıca astım hastası olan arkadaşlarımız bu tozdan daha fazla etkilenmektedir. Bu nedenle lütfen okulun bahçesine çıkarak ipini orada atlamaya devam et.

 

Hem sınıf içinde yanından geçen çocuklara da ipin çarpabilir ve istenmeyen kazalar olabilir. Tüm bunlarla birlikte sen ip atladıkça çok gürültü çıkakta ve alt kattaki sınıftaki öğrenciler de rahatsız olmaktadır. Bu nedenle dışarıda ip atlaman daha uygun olur.” Derdim.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER