Sizi neler güldürür, gülümsetir?

Logo

Sizi neler güldürür, gülümsetir?

 

Günlük hayatımızda, bizleri güldüren ve gülümseten pek çok durumla karşı karşıya geliriz. Bu hayatın bir parçasıdır ve çevremizde ne kadar çok gülümseyen insan varsa o kadar çok mutlu olabiliriz. Beni en fazla güldüren şeylerin başında; anlatılan fıkra, hikâye vb. komik olaylardır. Bunun yanı sıra gülümseyen insanlara bende gülümseyerek yanıt veririm. Arkadaşlarımın yaptığı espriler, hiç beklemediğim bir anda aldığım hediyeler, güzel şakalar benim gülmemi sağlar. Ayrıca bana gülümseyen kişilere de aynı şekilde tebessüm ederek karşılık veririm.

 

Bazen televizyonda izlediğim bir film, bir reklam veya dinlediğim bir şarkı da gülümsememe neden olur. Bunların dışında çok nadir de olsa çok sinirlendiğim anlarda da sinirsel olarak güldüğüm olmuştur. Bunun nedeni o anki şoku daha çabuk atlatmak veya olayın üstünü daha çabuk kapatmak olabilir.

 

Gülmek, insanlar için bir seçim olabilir. Bazı insanlar sürekli karamsar bir ruh haline bürünürler ve neredeyse hiç gülmezler. Bu kişilerin hayatta mutlu olma şansları çok azdır. Sürekli oto kontrol mekanizmalarını kullandıkları için çevreleriyle de sınırlı bir şekilde iletişim kurarlar. Bunun yanı sıra gülmek bir mizaç ve zevk işi de olabilir.  Bu nedenle gülmeyi tercih etmek kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Genel olarak insanları güldüren şeylere baktığımızda, daha çok mutluluk veren, neşelendiren, sevinçli durumlarda, komik ve şaka yollu yapılan konuşmalar olarak sıralayabilirim.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER