Spor Yapmalıyız Çünkü …

 “Spor yapmalıyız çünkü…” Yarım bırakılan cümleyi kendi düşüncelerinize göre tamamlayınız.

Spor yapmalıyız çünkü obezite günümüzde ciddi bir problemdir. İnsanlar sürekli aldıkları kilolardan rahatsızdır ve görüntüleri onları üzmekte ve bazen psikolojik sorunlarla baş etmelerine sebep olmaktadır.

 

Spor yapmak hayatın akışını düzenleyen bir eylemdir. Sürekli spor yapan insanlar, hem psikolojik, hem zihinsel, hem de bedensel açıdan çok sağlıklı olacaklardır. Spor yapan insanların kansere yakalanma olasılığı oldukça düşüktür ve metobolizmaları hızlı olduğu için çok fazla kilo alamamaktadırlar.

 

Spor yapmak hayatın akışını düzenlemektedir. Spor yapan insanlar genellikle yetişecekleri yerler dolayısıyla, bir saat erken kalkmakta, sporunu yapmakta ve güne zinde başlamaktadırlar. Hem beyinlerinin açılmasına yardımcı olacak, hem kafalarını daha çok çalıştıracak olan bu aktivite psikolojileri için de çok sağlıklıdır.

 

Araştırmalara göre spor yapan insanlar, spor yapmayanlardan daha az depresyon belirtisi vermektedirler. Özellikle sabah yapılan spor melotonin salgılamakta ve insanı gün boyu rahat ve mutlu hissettirmektedir. Ayrıca bedene verdiği hoş görüntü sayesinde, insanlar psikolojik olarak rahat hissetmektedirler.

 

Spor yapmak insanı kötü alışkanlıklardan da uzak tutmaktadır. Spor yapan insanların rahat nefes almak için sigarayı bıraktıkları ve midelerini rahat tutmak için fast-food gibi yiyeceklerden de uzak durdukları görülmüştür. Bu nedenle spor her açıdan hayatımıza rahatlık ve güzellik katmakta, insanın özgüvenini sağlamaktadır.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER