Tatilde neler yaptığınızı anlatınız.

Logo

Tatil olunca çok mutlu olmuştum çünkü artık dinlenebilecektim. Tatilin ilk başlarında sadece gezdim ve arkadaşlarımla dışarıda saklambaç kovalamaca ve çeşitli top oyunları oynadım. Daha sonra Ramazan Bayramı için köye gittik.

Köyde akrabaları ziyaret ettik birçok şeker yedim ve harçlık topladım. Bayramdan sonra biraz daha köyde kaldık. Tavukları besledim. Civcivleri ve buzağıları sevdim. Köydeki arkadaşlarımla oyunlar oynadım. Daha sonra eve geldik.

Bu sefer sadece oyun oynamadım ya da gezmedim. Annem ders çalışmamı ve kitap okumamı söyledi. Bu yüzden her gün 20 sayfa kitap okudum ve okulda gördüğüm dersleri tekrar ettim. Bir gün babam eve gelince elinde kitap vardı. Bana ders çalışmam için tatil kitabı almış çok mutlu oldum ve hemen alıp başladım.

Sonra tekrar köye gittik Kurban Bayramı için. Çok mutlu oldum çünkü özlemiştim köydeki arkadaşlarımı ve hayvanları. Yine arkadaşlarımla oyun oynadım ve hayvanları sevdim. Ama bu sefer her akşam kitap da okudum. Bayram bittiğinde eve döndük. Annem ve babam artık okulun başlayacağını söylediler ve bana yeni okul üniforması aldılar. Çok heyecanlıydım yeni okul üniformam olmuştu ve ayakkabı da almışlardı. Okulun artık başlayacağı için çok mutluydum çünkü öğretmenlerimi ve arkadaşlarımı çok özlemiştim.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER