Türk milleti, bütün dünyaya nasıl örnek olmuştur?

Mustafa Kemal Atatürk der ki benim yaradılışımda fevkalade olan bir şey varsa o da Türk olarak dünyaya gelmemdir. Her Türk ferdinin son nefesi, Türk milletinin nefesinin sönmeyeceğini ve onun ebedi olduğunu göstermelidir.

Ulu önder Atatürk’ün bu sözlerinden yola çıkarak Türk milletinin tüm dünyaya ispatlamış olduğu değerlerden bahsedebiliriz.

Yine Atatürk der ki biz ne Bolşevik’iz ne de komünist ne biri ne de diğeri olamayız Türkler milletsever ve dinlerine hürmetkâr bir millettir.

İşte burada tüm dünyaya örnek olan inancımıza bağlılığımız olmaktadır.

Millet olarak ulu bir millet olarak tarihte tanınan Türkler şu şekilde tanımlanmaktadır.

Dünya üzerinde tek bir Türk bile kalsa o kendi devletini kurar.

Yani asla köleleştirilemeyen milletlerden biridir Türk milleti. Türk milletinin azim kararlılık ve çalışkanlık gibi özellikleri de tüm dünyanın dikkatini çekmiştir. Bizler inançlı ve çalışkan insanlarız. Toprağımızı işler mahsulümüzü aldıktan sonra kadın erkek çoluk çocuk demeden yine çalışırız ve yine üretiriz.

İçinde bulunduğumuz çaresizliklerimizi, kararlılığımız ve inancımız sayesinde içinde bulunduğumuz tüm kötü durumları tüm tarih boyunca bertaraf etmiş bir millet olarak tanınırız.

Ama Türk milletinin tüm dünyaya fiilen gösterdiği mücadelenin adı Kurtuluş Savaşı’dır. Kurtuluş Savaşı’nda tüm yokluklara ve zorluklara rağmen kanıyla canıyla kazandığı zaferi ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile Mustafa Kemal Atatürk Türk milletinin azmini kararlılığını ve bağımsızlığını tüm dünyaya ispatlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir