Ülkemizin teknolojik açıdan daha iyi bir konuma gelebilmesi için ne gibi çözüm önerileri sunardınız?

Ülkemizin teknolojik açıdan daha iyi bir konuma gelebilmesi için ne gibi çözüm önerileri sunardınız?

 

Ülkemiz teknolojik olarak pek fazla gelişime açık olmamakla beraber, gelecek vaat eden ülkeler statüsünde yer almaktadır. Ülkemizin teknolojik açıdan daha iyi bir konuma gelmesi sonucunda gerek vatandaşların gerekse de ülkenin daha uygun şartlara erişebilmesi söz konusu olabilmektedir. Dış politikada da daha söz sahibi olan bir ülke durumuna yükselebileceği de görülebilecektir. Bu noktaya erişmek için ülkelerin genel olarak belli bir rota belirleyerek planları doğrultusunda hareket etmeleri de teknolojik gelişmelerin meydana gelmesinde önemli olarak ifade edilecektir.

 

Teknolojik gelişmelerin ülkemizde aktif olarak devreye girmesini sağlamak adına ilk olarak eğitim standartlarının çağın koşullarına yakın bir konuma eriştirilmesi durumu uygulanmaktadır. Teknolojik ögelere dayalı eğitim ile devamlı olarak gelişime açık bir ülke durumu söz konusu olabilmektedir.

 

Teknolojik gelişmelerin gerçekleşmesi adına devletlerin mali noktada da harekete geçerek gereken maliyetleri ortaya koymaları gerekmektedir. Ülkenin kalkınması noktasında mali gücün de devreye girerek kaynak oluşturması durumu etkili bir neden olarak ifade edilebilmektedir.

 

Ülkelerin teknolojik gelişmelere dayalı faaliyetlere girdikten sonraki zaman zarfında gelişimleri elde edebilmek için son olarak vatandaşlarında teknolojik gelişimlere dair bilinç oluşturması gerekmektedir. Sadece belli bir kitlenin değil tüm insanların teknolojiye yönelmelerine dayalı olarak hareket etmelerinin önünü açmalarına dair faaliyetlerini an be an sürdürebilecektir. Böylelikle de ülkenin topyekün kalkınması ve refah seviyesinin de artması durumu görülerek, daha iyi şartları ortaya koyabilecek türde de yer alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir