Ulusal Bağımsızlık ve Cumhuriyet konulu bilgilendirici bir metin yazınız.

Aşağıya “Ulusal Bağımsızlık ve Cumhuriyet” konulu bilgilendirici bir metin yazınız. Yazınızı yazarken “ama bununla birlikte, lakin fakat buna rağmen, ancak” kelime ve kelime gruplarını uygun yerlerde kullanınız. Yazınızda kullandığınız bu kelimelerin altlarını renkli kalemlerle çiziniz.

Ulusal bağımsızlık ve Cumhuriyet

Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak der Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı’nda.

Korkma ama sancağını yere indirmeyecek kadar mücadele ettiğin de korkma der aslında sana. Vatanını savunmayan, korumayan her millet topraksız kalmaya mecburdur çünkü.

Ancak vatan İçin yaşamak ve çalışmaktır esas olan der Metin Feyzioğlu.

Vatan cansız bir kara parçasından çok daha fazlası olmuştur Türk milletinin tarihinde.

Türkler Orta Asya’dan geldiklerinden bu yana toprakları için her daim mücadele vermiş bir millettir.

Türk milletinin sağlam inancı tüm uluslar tarafından takdir edilmiş buna rağmen bu inanç yıkılmak içinde her türlü hile ve hurda denenmiştir.

Türk milleti bağımsızlığının ve birlikteliğinin Bozulmayacağını inanmaya devam etmeli ama bununla birlikte herkesten daha fazla çalışmak ve tüm toplumlardan bir adım önde olmak zorundadır.

Mustafa Kemal Atatürk Gençliğe hitabesinde der ki; Birinci vazifen Türk istiklâlini Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir, mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dâhilî ve haricî bedhahların olacaktır…

İşte bu düşmanlara karşı Türk milletinin direnmesi için tek kurtuluşu çalışmak, çalışmak ve çalışmaktır. Fakat çalışmak bir amaç uğruna gerçekleştirildiğinde istenilen sonuçları vermektedir.

Türk milleti birinci amacının vatanının ve milletinin birliği için çalışmak olduğunu bilecek lakin bu zorlu mücadelede asla pes etmeyecektir.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER