Atatürk ile konuşma olanağınız olsaydı ona nasıl teşekkür ederdiniz?

Atam, bunun bir rüya olduğunu düşünmekten kendimi alamıyorum. Ömrümün bana en güzel hediyesi seninle karşı karşıya gelebilmek oldu.

Özgür bağımsız ve kendi ayakları üzerinde dursun diye kurduğun Türkiye Cumhuriyeti’nin genç neferlerinden biri olarak huzurundayım ve tüm kalbimle sana minnet borçluyum.

Bugün senin inşa etmiş olduğun bu Cumhuriyet’te üniversite eğitimini tamamlayıp geleceğin büyükleri olacak bugünün çocuklarına öğretmenlik yapabilme hakkına sahibim. Başöğretmen olarak bize açtığın bu yolda kalbimi doldurduğun vatan ve millet aşkıyla yürümekten koşmaktan ve hatta yorulmaktan her daim onur duydum Atam. Sana yalnızca teşekkür etmek minnet duymak ve yaptıklarını söylemek basit ve basit kalacaktır hissettiklerimin yanında.

Adının geçtiği her an kalbimin titrediğini gözümün dolduğunu, söylemek isterim.

Çünkü sen bir millete küllerinden dolmayı öğrettin.

Türk milleti sana ne kadar minnet duysa ne kadar teşekkür etse azdır ve sonsuza kadar az kalacaktır. Bir millete ayakta kalmayı mücadele etmeyi, bağımsızlığı için can vermeyi öğrettin.

Gün geldi okumayı gün geldi yazmayı öğrettin. Bütün bunları yaparken yalnızca ve yalnızca milletinin sevgisi ile hareket ettin.

Bizler ne şanslı insanlarız ki senin kurduğun Cumhuriyet’te nefes alıyor ve ne şanslıyım ki bende senin armağanın üzerinde yaşıyorum. Bir millet,  bir asır,  bir insan olarak biz senden razıyız, sen de bizlerden razı olursun diye dua ediyorum.

Yaptığın her şey için varlığın için sonsuz minnetle Atam…

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER