Yaşadığınız ya da gözlemlediğiniz bir olaydan hareketle haber metni yazınız.

Yaşadığınız ya da gözlemlediğiniz bir olaydan hareketle haber metni yazınız. Haber metninizde 5N 1K sorularının cevaplarını vermeyi unutmayınız.

 

Sabahın ilk ışıkları ile temizliğe başlayan belediye işçileri buldukları para dolu poşeti sahibine teslim ettiler. Çorum un sungurlu ilçesinde belediyenin temizlik şirketi personelleri günün ilk saatlerinde çalışmaya başlıyor. Hayata tutunma çabasının zorluğunu temizledikleri sokaklarla göstermekle kalmıyorlar gönüllerde ki kirliliğinde temizliğine uğraşıyorlar. Her biri ayrı bir gönül güzelliğine sahip olan üç arkadaş çalıştıkları işin en ağır şartlarda olmasına aldırış etmeden başkasının hakkına göz dikmemeyi bizlere öğretiyorlar.

 

Hasan(33), Ahmet(35) ve Nadir(30) isimli üç arkadaş caddelerin temizliği ile görevli şirkette asgari ücretle çalışıyorlar. Ailelerinin geçimini bu maaşla sağlayan üç arkadaş günlük işlerini yapmak için her zaman ki saatte işlerine başlıyorlar. Olacaklardan habersiz caddenin sonunda yer alan parkın temizliği ile ilgileniyorlar. Dağınık halde yerde duran çekirdek kabuklarının süpürgeye takılan pisliği diğer ellerinde ki kürekle almayla devam ediyor. Birer birer tüm bankların çevresi süpürülüyor. Toplanan çöpler kovaya doldurulduğu anda siyah bir poşet içerisinde beliren 200.000 TL fark ediliyor. Ne yapmaları gerektiği bilincinde olan üç güzel arkadaş hemen polisleri arıyor ve durumu bildiriyorlar. İnsanlığın ölmediğini bizlere hissettiren arkadaşlar yaptıkları açıklamada; ‘belki bir hastanın ameliyat parasıdır, belki bir fakirin emekli ikramiyesidir diye düşündük. Çünkü buralarda zengin adamın işi çok olmaz. Kaybetse kaybetse bir gariban kaybetmiştir bu parayı’ dedikleri öğrenildi. Çok geçmeden paranın asıl sahibine ulaşan polisler işçilerin bahsettiği üzere paranın kanser tedavisi için kullanılacak bir hastaya ait olduğu öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir