Yaşadığınız yer ve çevresindeki kişiler ihtiyaçlarını nasıl karşılamaktadır?

Yaşadığınız yer ve çevresindeki kişiler ihtiyaçlarını nasıl karşılamaktadır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

 

İhtiyaç yaşamımızı sürdürebilmek için önemli bir gereksinimdir. Her insanın ihtiyacı olan şeyler vardır. Bazı ihtiyaçlar; Beslenme ihtiyacı, Barınma ihtiyacı, ulaşım ihtiyacı, sağlık ihtiyacı ve eğitim ihtiyacı olarak sınıflandırabiliriz.

 

Eğitim ihtiyaçları: Okul ve özel eğitim veren kurslar

Beslenme İhtiyaçları: Tarım ve Hayvancılık yapmak

Ulaşım İhtiyacı: Motorlu -motorsuz taşıtlar, toplu ulaşım araçları, köylerde ise hayvan gücüyle

Sağlık ihtiyaçları: Hastane, sağlık ocağı yerleri

Barınma İhtiyaçları: EV, otel, pansiyon, gibi yerler inşa etmek

 

Gibi seçeneklerle ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Saymış olduğumuz bütün ihtiyaçlar yaşam döngüsü  gerektiren ve kişi için olmazsa olmaz bir gereksinimdir. Eğitim zorunlu ve kazanım sağlamak için önemlidir. Beslenme ihtiyacı olarak: hem yemek-yemek sağlık açısından faydalı ve yaşam döngüsü için gerekli bir ihtiyaçtır. Aynı zamanda tarımcılık yaparak da maddi ihtiyaç gereksinim sağlanabilmektedir. Yaşam döngüsünün ana noktası ; ihtiyaçlardan geçmektedir. Örneğin bir kişi hayatta kalabilmesi için, kalması gereken bir yere ihtiyacı vardır. Bu barınma ihtiyacına girer ve bu yerler otel ev pansiyon seçeneklerinden biri olabilir. Ama en uygunu elbette evdir. Yaşamın sürdürülebilir bir başka yanı ise, sağlıktan geçer .Yaşamda kalmanın bir yolu sağlık gereksinimlerini düzgün karşılayabilmelidir. Bu durumda devreye sağlık ihtiyaçları giriyor, hastaneler ve sağlık ocakları başta olmak üzere, doğru sağlık müdahale burada yapılmaktadır.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER