Yaşadığınız yerdeki hava şartlarının ortalamaya göre daha sıcak ve kurak olması günlük hayatınızı nasıl etkiler?

Yaşadığınız yerdeki hava şartlarının ortalamaya göre daha sıcak ve kurak olması günlük hayatınızı nasıl etkiler? Düşüncelerinizi paylaşınız.

 

Hava sıcaklıklarının ortalamaya dayalı olarak daha sıcak ve kurak olmasının temel nedeni kirlilik, ormanların azalması, küresel ısınma ve sera gazları olarak ifade edilmektedir. Sıcaklık ve kuraklığa bağlı olarak bölgenin değişim göstermesi tüm canlıların hayatını doğrudan etkileyecektir. Nem azlığına bağlı olarak sıcaklık ve kuraklık olgularının ortaya çıkması da fazlasıyla önemli birer detay olarak da ifade edilmektedir. Sıcaklık ve kuraklık durumları su sorununu da beraberinde getirerek en büyük problemin mahal vermesiyle sonuçlanabilecek bir durum olarak görülmüştür. Aynı zamanda da bölgede yaşayan insanların ruh ve beden sağlıklarına dayalı olumsuzlukların genel olarak baş göstermesinin de temel sebepleri arasında yer alabilmektedir.

 

Kuraklığa dayalı olarak hayatın adeta durma noktasına gelmesi durumu söz konusu olabilmektedir. Hayvan ve bitki türlerinde var olan azalmadan dolayı da insanların temel besin ürünlerinde de ciddi oranda sorunlar kendini gösterebilmektedir. Hayatın mutlak gereksinimlerinin giderilememesinin temel sebepleri arasında yer alan sıcaklık ve kuraklık; aynı zamanda da barınma gibi temel bir olgunun da ortadan kalmasının sebebi olabilmektedir.

 

Aşırı sıcaklığa bağlı olarak insanların normal hayat standartlarını sürdürebilmeleri için klima ya da fanlara yönelebilmeleri durumu görülebilmektedir. Bunun yanı sıra da gıda ürünlerinin depolanması ve aşırı sıcakta çalışmayacak olan mekanizmaların soğutulması noktasında da yüklü bir enerji kaybı da söz konusu olabilmekte ve genel olarak bu konuda da zarar veren bir doğa olayı olarak da ifade edilmektedir.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER