Yaşadığınız yerden herhangi bir nedenle farklı bir şehir ya da ülkede yaşamak zorunda kalsanız neler hissedersiniz? Anlatınız.

Logo

Hep aynı yerde yaşar insan. Alışmıştır havasına suyuna. Orda doğmuş büyümüşse farklı bir mahalleye taşınmak bile zor gelir, aklında binlerce anıyla gider.

Alışma duygusu insana kimi zaman iyi gelir kimi zaman ise kötü. Alışkanlıklarından vazgeçemez kendini kötü hisseder hata yapar. Alışkanlıklarında ısrar eder haklı çıkar.

Zor olanı değil kolay olanı tercih ederiz çoğu zaman. Ama ya sorduğunuz gibi tek bir tercih hakkı sunulup zorunda bırakılırsak ? işte o zaman durum vahim. Sadece yaşadığımız yerden ayrı farklı bir yerde şehir veya ülke de yaşamak değil bütün durumlar zordur o zaman. Çünkü kimse zorunda bırakıldığı bir şeyden mutlu olmaz. Herkes kendi tercihini yaşamak ister iyi veya kötü..

 

Ayrı bir yerde yaşamaya zorlanmak da kötüdür. İyi şeyler hissettirmez. Hayatının dönüm noktası olur belki de. Düşünsenize özleyeceği tüm anılar hatıralar geride kalmış bir yana birde yakınlarından uzaklaşması var bu işin. Ailesi arkadaşları işi hiç biri olmayacak demek. Nerden bakarsan bak yeni bir başlangıç sıfırdan başlamaktır bu.

Ağır sonuçlar doğurur. Psikolojik olarak da, alışma zorluğu olarak da, özlem duyma olarak da.. ve şuan sayamayacağım kadar çok zorluk. Her insan kaldıramaz bunu. Kimi kendi ister gitmeyi kimi kendi ister gitmemeyi tercih hakkı varsa ben kalmak istiyorum.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER