Yaşamınızı görev anlayışınız doğrultusunda şekillendirir misiniz?

Yaşamınızı görev anlayışınız doğrultusunda şekillendirir misiniz? Neden?

Yaşamımı görev anlayışı doğrultusunda şekillendiririm.

Bunun sebeplerini ise kendi içimde şu şekilde sıralıyorum.

Ben bir öğretmenim. Severek ve isteyerek bu mesleği tercih ettim.

Öğretmeye ve insanları bulundukları bilgi dağarcığından bir adım ötedeki bilgi dağarcığına götürmeyi seviyorum ve benimsiyorum.

 

Bir şeyler öğrenmek için her sabah sıcak yatağından kalkan ve beni dinlemek için gelen öğrencilerime değer veriyorum. Her birinin özel olduğunu farklı yollarla öğreneceğini ama eğer benim çabam yeterli olursa sonuçta öğreneceklerini biliyorum. Öğrenmek için belli başlı şeylerden feragat eden öğrencilerim olduğundan ben de sabah uykumdan feragat ediyor belli başlı isteklerimi bazı zamanlarda erteliyorum. Çünkü benim gösterdiğim çaba öğrencilerim de de aynı şekilde gözlemleniyor. Ben her sabah dersine geç kalan bir öğretmen olduğumda öğrencilerim de bunu alışacak ve derse geç gelmeye başlayacaklar. Düzenin ve disiplinin olmadığı bir görev anlayışım olursa vereceğim eğitimin kalitesi düşecek ve başarılı bir öğrenim süreci gerçekleştiremeyeceğim.

 

Ruhsal sağlığım yapacağım işi etkileyeceğinden ruhsal sağlığımı oturmuş bir duruma sokmak görev anlayışımın bir parçası olacak.

Fiziksel olarak yeterliliğimi öğretme sıfatıma uygun şekilde yaşatmak yine görev anlayışımın bir parçası olacaktır.

Ben ne kadar yeterli düzenli ve tertipli bir birey olursam toplum içinde üstlenmiş olduğum öğretme görevinden de o denli verim alacağım.

Görev bilinci dediğimiz kavram, bahanelere asla fırsat tanımayan bir kavramdır.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER