Yaşlı kadının Atatürk’ten bir şey istememesini nasıl yorumluyorsunuz?

Yaşlı kadının Atatürk’ten bir şey istememesini nasıl yorumluyorsunuz? Açıklayınız. 

Yaşlı kadın Atatürk’ten bir şey istemeyerek Atatürk’ün Türk halkı için yapabileceği her şeyi yaptığını söylemek istemiş olabilir. Türk mile etinin kurtuluşu için her şeyi yapan Atatürk’ten artık istenecek bir şey olmadığın ve yaptıklarına saygı ve minnet duyulması gerektiğini belirletmek amacı ile böyle davranmış olabilir.

Bununla birlikte Türk milletinin örf adet ve töresinde almaktan çok vermek vardır Türkler kimseden bir şey isteyen bir milleti olmamıştır tarih boyunca. Her zaman kendi ekmeğini kendi yapan kendine zaferini kendi kazanan bir millet olarak tanınan Türk milleti kadınından erkeğine her bir birey ile benzer özellikleri göstermektedir.

Atatürk bir Türk olarak vatanı ve milleti için yapması gereken her şeyi yapmış yaşlı kadın da bunun bilincinde olarak ondan daha fazla bir şey istememiş olabilir.

İnsanın eksiği varsa eksiğini tamamlamak ister belki de yaşlı kadının hürriyeti ve toprağının huzuru dışında bir eksikliği yoktu ve Atatürk’ten isteyecek bir şey de yoktu çünkü Atatürk Türk milletinin bağımsızlığını ve vatanın bütünlüğünü sağlayarak yaşlı kadının tüm dua ve dileklerini yerine getiren vesile olmuştu.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER