Yöneticilerin sanata önem vermesinin ve sanatçıları korumasının önemi hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Logo

Yöneticilerin sanata önem vermesinin ve sanatçıları korumasının önemi hakkında neler söyleyebilirsiniz?

 

Sanat ve sanatı yaşatan sanatçıları korumak doğrudan doğruya toplumun kültürünü, geçmişini, tarihini, bağlarını korumaktır. Kültürün önemli olduğu kültür aktarımının önemli olduğu toplumlarda yöneticiler sanata ve sanatçıya hep değer vermek durumundadır. Çünkü sanatçı toplumda nesilden nesile aktarım sağlamada önemli bir unsurdur.

 

Sanatı icra eden sanatçı ülkeyi uluslar arası alanda temsil edebilecek eserler ortaya çıkarır. Yöneticilerin bu eserlere ve bu eseri ortaya çıkaranlara yani sanat ve sanatçıya önem vermesi uluslar arası alanda yönetiminde bulunduğu ülkenin tanınması bilinmesi için çok önemlidir. Sanatçının eserleri ile kültür içinde aktarım yapılabilirken, kültürler arası geçişte yapılabilir. Eserler diğer ülkelerde kendi ülkesini temsil eder, tanıtır ve kültürünü taşır. Sanat her insanın ortaya koyamayacağı inceliklere hassa duygulara sahiptir. Kişi hayal gücü ve yeteneklerini birleştirerek ortaya koyduğu sanatı ile topluma birçok mesajlar verir. Ortaya konulan eserler mutlaka diğer nesiller için geçmiş hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlar.

 

Yönetimin başında bulunan yöneticilerin sanatçıyı koruması yönetiminde bulundukları ülkenin birikimi için, sanat eserlerinin çoğalması ülkenin sağlam eserlere sahip olması için ve ülkenin geçmişinin sağlam geleceğinin sağlam olması için sanata ve sanatçıya değer vermesi ve onları koruma altına alması önemlidir. Toplumun bağları için kültürel değerlerle dünya gündeminde olmak için eserlerle ülkeyi kalkındırmak ve ülkeye getirilerde bulunmak için sanata ve sanatçıya sahip çıkmak çok önemlidir.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER