“Yüzü sirke satan” birinin gülümsemesi için önerileriniz neler olabilir? Kısa bir konuşma yapınız.

Mutsuz insanları yargılamadan önce düşünmemiz gereken nokta, neden mutsuz oldukları olmalıdır. Bizim basit sandığımız ya da bize kolay gelen olaylardan ötürü mutsuz olacağını düşündüğümüz insanlar belki de çok büyük sorunlarla mücadele ediyordur. Önce bu konuda bilgi sahibi olup daha sonra yargıya varmamız gerekir. Herhangi bir konu üzerinde yeterli bilgi ve birikime sahip olmadan yargılara varmak bizi yanlış sonuçlara götürebilir ve daha sonra vardığımız sonuçlardan, aldığımız kararlardan pişmanlık duyabiliriz. Etrafımızda çok neşeli oldukça güler yüzlü ve samimi insanlar olabilirken bunun tam tersi şekilde sürekli surat asan sürekli mutsuz ve sürekli şikâyet eden insanlar da olabilir. İnsanların neden güldüklerini bilmek kadar neden surat astıklarını bilmek de önemlidir.

 

Eğer bu mutsuzluk ve surat asma durumu, bizim bilmediğimiz büyük bir sebepten kaynaklanmıyor ise yani bu kişinin genel hali oldu ise onun gülümsemesi için birkaç küçük eylem gerçekleştirebiliriz.

Yüzü sirke satan birinin gülümsemesi için ona gülmenin faydalarından bahsederdi ve güldüğünde hem ruhunu hem bedenini nasıl rahatlayacağını ve bunun bir tedavi olduğunu ona anlatırdım.

Gülmenin kalp sağlığına faydalarını, bununla beraber ömrü uzattığını söylerdim.

Günlük yaşamda karşılaşabileceğimiz yahu bunun da yine yüzü sirke satıyor diye tanımlanan insanların karakteristik özellik dışında onları mutsuz eden sebepleri varsa bu konuda çözümlerle onlara yardımcı olmak isterdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir