Atatürk’ün Milli Mücadelenin önderi olmasını hangi özelliğiyle açıklarsınız?

Logo

Atatürk’ün Millî Mücadele’nin önderi olmasını hangi özelliğiyle açıklarsınız?

Atatürk’ün çok yönlü bir insan olması ve vatanı için verdiği mücadelede aldığı kararlar sayesinde milli mücadelenin önderi olması, onun kişilik özellikleri ile alakalıdır.

Genç bir subay olarak başladığı askerlik hayatında Mustafa Kemal’i rahatsız eden milletin içinde bulunduğu durumdu. Çalışmalarını milletini ve vatanını düşünerek gerçekleştiren Mustafa Kemal Atatürk milli mücadelenin önderi olurken geleceği görebilme özelliği ile kararlarını almış ve uygulamıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşlülüğü ile Milli Mücadele aksamadan devam edebilmiş ve ortaya çıkan zorluklara karşılık önceden planlar hazırlanmıştır.

Atatürk’ün kişilik özelliklerinden olan cesaret ve özgüven milli mücadele döneminde onun olayların içerisinde bizzat olmasını sağlamış ve milli mücadele dönemini başarıya ulaşmasında ki en önemli etkenlerden olmuştur.

Atatürk yetiştiği aile ve aldığı eğitim sayesinde vatanını seven bir birey olarak hayatını ilerletmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk zekâsını vatanın ve milletin refahı için kullanıp bu yönde çalışmalar yaptığından ve milletin içinde bulunduğu zor durumda yeniden doğmayı istediğinden Milli Mücadele’nin önderi olmuştur.

YORUMLAR

BENZER YAZILAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER